3329S-1-504
product image
3329S-1-504 Picture
SeekIC No. : 001269422 Detail
3329S-1-504: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 500KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329S-1-504
Resistance : 500 KOhms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts Tolerance : 25 %
Product Type : Single Turn
Resistance : 500 KOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329S-1-504
Resistance In Ohms500K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%
Mounting TypeThrough Hole
Temperature Coefficient±100ppm/°C