3329W-1-105
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1MOHMS 10% 0.5WATTS
product image
3329W-1-105 Picture
SeekIC No. : 001270779 Detail
3329W-1-105: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1MOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329W-1-105
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Resistance : 1 MOhms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts Tolerance : 25 %
Description
Number of Turns :
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Resistance : 1 MOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329W-1-105
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%
Mounting TypeThrough Hole
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Taper-
PackagingTube
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names 3329W 1 105
3329W1105
3329W 105 ND
3329W105ND
3329W-105