3329X-1-101LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" TRIMPOT 100uH RND ST CERMET
product image
3329X-1-101LF Picture
SeekIC No. : 001266902 Detail
3329X-1-101LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" TRIMPOT 100uH RND ST CERMET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-101LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Resistance : 100 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Tolerance : 10 %
Description
Number of Turns :
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Tolerance : 10 %
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 100 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-101LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms100
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%