3329X-1-103LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 10K ST CERMET
product image
3329X-1-103LF Picture
SeekIC No. : 001265952 Detail
3329X-1-103LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 10K ST CERMET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-103LF
Resistance : 10 KOhms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Tolerance : 10 %
Description
Number of Turns :
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Tolerance : 10 %
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Resistance : 10 KOhms
Termination Style : SMD/SMT
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-103LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%