3329X-1-105
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1MOHMS 10% 0.5WATTS
product image
3329X-1-105 Picture
SeekIC No. : 001269379 Detail
3329X-1-105: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1MOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-105
Resistance : 1 MOhms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts Tolerance : 25 %
Product Type : Single Turn
Resistance : 1 MOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-105
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%