3329X-1-500LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 50uH ST CERMET
product image
3329X-1-500LF Picture
SeekIC No. : 001268531 Detail
3329X-1-500LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 50uH ST CERMET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-500LF
Resistance : 50 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating :
Power Rating :
Tolerance :
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 50 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-500LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms50.0
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%