381LQ681M250K022
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250Volts 680uF 30X30
product image
381LQ681M250K022 Picture
SeekIC No. : 00761932 Detail
381LQ681M250K022: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250Volts 680uF 30X30
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
381LQ681M250K022
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts ESR : 0.11 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Series : 381LQ
Diameter : 30 mm (1.18 in) Length : 30 mm (1.18 in)
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in) Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 680 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Diameter : 30 mm (1.18 in)
Length : 30 mm (1.18 in)
Series : 381LQ
ESR : 0.11 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information381LQ681M250K022
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance680F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-40°C ~ 105°C
Size / Dimension1.181" Dia x 1.181" H (30.00mm x 30.00mm)
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating250V