382L122M450N082
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 450V 20%
product image
382L122M450N082 Picture
SeekIC No. : 00776923 Detail
382L122M450N082: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 450V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
382L122M450N082
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~27
Quick Details
Capacitance : 1200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Series : 382L Diameter : 40 mm (1.57 in)
Length : 80 mm (3.15 in) Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts
Capacitance : 1200 uF
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Length : 80 mm (3.15 in)
Diameter : 40 mm (1.57 in)