382L681M450N062
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450V 20%
product image
382L681M450N062 Picture
SeekIC No. : 00765971 Detail
382L681M450N062: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
382L681M450N062
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Series : 382L Diameter : 40 mm (1.57 in)
Length : 63.5 mm (2.5 in) Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts
Capacitance : 680 uF
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Diameter : 40 mm (1.57 in)
Length : 63.5 mm (2.5 in)