382L682M100N052
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 100V 20%
product image
382L682M100N052 Picture
SeekIC No. : 00766266 Detail
382L682M100N052: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 100V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
382L682M100N052
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 6800 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : 382L Diameter : 40 mm (1.57 in)
Length : 50.8 mm (2 in) Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
ESR :
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Length : 50.8 mm (2 in)
Capacitance : 6800 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Diameter : 40 mm (1.57 in)