425F11A016M0000
Crystals 16MHz 10pF 10ppm -20C +70C
product image
425F11A016M0000 Picture
SeekIC No. : 001128322 Detail
425F11A016M0000: Crystals 16MHz 10pF 10ppm -20C +70C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
425F11A016M0000
Mfg:
CTS Electronic Components
Quick Details
Frequency : 16 MHz Tolerance : 10 PPM
Frequency Stability : 10 PPM Load Capacitance : 10 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2.5 mm x 2 mm x 0.65 mm
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.65 mm H
Packaging : Reel
Description
Frequency : 16 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C
Frequency Stability : 10 PPM
Tolerance : 10 PPM
Load Capacitance : 10 pF
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.65 mm H
Package / Case : 2.5 mm x 2 mm x 0.65 mm