4606X-101-394
Resistor Networks & Arrays 6Pin 2% 390K Bussed
product image
4606X-101-394 Picture
SeekIC No. : 001574550 Detail
4606X-101-394: Resistor Networks & Arrays 6Pin 2% 390K Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4606X-101-394
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 390 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 6 Package / Case : SIP-6
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Description
Packaging :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Number of Pins : 6
Package / Case : SIP-6
Lead Spacing : 2.54 mm
Circuit Type : Bussed
Dimensions : 5.08 mm W x 15.19 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 390 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4606X-101-394
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms390K
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Mounting TypeThrough Hole