4610X-102-202LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 2Kohms Isolated
product image
4610X-102-202LF Picture
SeekIC No. : 001576116 Detail
4610X-102-202LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 2Kohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-202LF
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 2 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : DIP Packaging : Bulk
Description
Dimensions :
Resistor Values : 2 KOhms
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-202LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms2.00K
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole