4610X-102-330
Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 33ohm Isolated
product image
4610X-102-330 Picture
SeekIC No. : 001573981 Detail
4610X-102-330: Resistor Networks & Arrays 10Pin 2% 33ohm Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-330
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 33 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Termination Style : SIP
Package / Case : SIP-10
Temperature Coefficient : 250 PPM / C
Resistor Values : 33 Ohms
Dimensions : 3.43 mm W x 5.08 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-330
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms33.0
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole