4610X-102-680LF
Resistor Networks & Arrays 10pins 68ohms Isolated
product image
4610X-102-680LF Picture
SeekIC No. : 001559781 Detail
4610X-102-680LF: Resistor Networks & Arrays 10pins 68ohms Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-102-680LF
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 68 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : DIP
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Package / Case : SIP-10
Termination Style : DIP
Dimensions : 5.08 mm W x 25.35 mm L x 2.49 mm H
Resistor Values : 68 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-102-680LF
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms68.0
Tolerance±2%
Power Per Element300mW
Mounting TypeThrough Hole