4610X-104-181/391L
Resistor Networks & Arrays RNET - THK FILM CONF SIP
product image
4610X-104-181/391L Picture
SeekIC No. : 001583631 Detail
4610X-104-181/391L: Resistor Networks & Arrays RNET - THK FILM CONF SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-104-181/391L
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Dual Terminator
Number of Resistors : 16 Resistor Values : 180 Ohms, 390 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP
Description
Dimensions :
Packaging :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SIP
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Circuit Type : Dual Terminator
Number of Resistors : 16
Resistor Values : 180 Ohms, 390 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-104-181/391L
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms180, 390
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeDual Terminal
Number of Pins10
PackagingBulk
Number of Resistors16
Package / Case10-SIP
Mounting TypeThrough Hole