4610X-104-302/622L
Resistor Networks & Arrays RNET - THK FILM CONF SIP
product image
4610X-104-302/622L Picture
SeekIC No. : 001583097 Detail
4610X-104-302/622L: Resistor Networks & Arrays RNET - THK FILM CONF SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
4610X-104-302/622L
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Dual Terminator
Number of Resistors : 16 Resistor Values : 3 KOhms, 6.2 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Lead Spacing : 2.54 mm
Termination Style : SIP
Description
Dimensions :
Packaging :
Product Type : Networks
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Lead Spacing : 2.54 mm
Number of Resistors : 16
Resistor Values : 3 KOhms, 6.2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information4610X-104-302/622L
VendorBourns Inc.
CategoryResistors
Resistance In Ohms3K, 6.2K
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Mounting TypeThrough Hole