500X07N220MV4T
CAP CER 22PF 50V 20% NP0 0402
product image
500X07N220MV4T Picture
SeekIC No. : 002937441 Detail
500X07N220MV4T: CAP CER 22PF 50V 20% NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X07N220MV4T
Quick Details
Series: X2Y® Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Capacitance: 22pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.020" (0.51mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (X2Y)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 22pF
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Applications: Bypass, Decoupling
Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Series: X2Y®
Features: Low ESL (X2Y)
Size / Dimension: 0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
Thickness (Max): 0.020" (0.51mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500X07N220MV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-