500X07N5R6CV4T
CAP X2Y CER 5.6PF 50V NP0 0402
product image
500X07N5R6CV4T Picture
SeekIC No. : 004231876 Detail
500X07N5R6CV4T: CAP X2Y CER 5.6PF 50V NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X07N5R6CV4T
Mfg:
Johanson Dielectrics Inc
Parameters:
Technical/Catalog Information500X07N5R6CV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc
CategoryCapacitors
Capacitance5.6pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C