500X14N101MV4T
CAP CER 100PF 50V 20% NP0 0603
product image
500X14N101MV4T Picture
SeekIC No. : 002937857 Detail
500X14N101MV4T: CAP CER 100PF 50V 20% NP0 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X14N101MV4T
Capacitance: 100pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.026" (0.66mm)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 100pF
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (X2Y)
Size / Dimension: 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Thickness (Max): 0.026" (0.66mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500X14N101MV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-