500X14W222MV4T
CAP CER 2200PF 50V 20% X7R 0603
product image
500X14W222MV4T Picture
SeekIC No. : 002925415 Detail
500X14W222MV4T: CAP CER 2200PF 50V 20% X7R 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X14W222MV4T
Capacitance: 2200pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.026" (0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 2200pF
Features: Low ESL (X2Y)
Size / Dimension: 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Thickness (Max): 0.026" (0.66mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500X14W222MV4T
VendorJohanson Dielectrics Inc (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-