500X15W103MV4E
CAP CER 10000PF 50V 20% X7R 0805
product image
500X15W103MV4E Picture
SeekIC No. : 002954609 Detail
500X15W103MV4E: CAP CER 10000PF 50V 20% X7R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X15W103MV4E
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: X2Y® Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Capacitance: 10000pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.040" (1.02mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (X2Y)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 10000pF
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Applications: Bypass, Decoupling
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Series: X2Y®
Features: Low ESL (X2Y)
Thickness (Max): 0.040" (1.02mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500X15W103MV4E
VendorJohanson Dielectrics Inc (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-