500X41W334MV4E
CAP CER 0.33UF 50V 20% X7R 1210
product image
500X41W334MV4E Picture
SeekIC No. : 002925275 Detail
500X41W334MV4E: CAP CER 0.33UF 50V 20% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
500X41W334MV4E
Quick Details
Series: X2Y® Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Capacitance: 0.33µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.070" (1.78mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (X2Y)
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 0.33µF
Applications: Bypass, Decoupling
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Johanson Dielectrics Inc
Thickness (Max): 0.070" (1.78mm)
Series: X2Y®
Features: Low ESL (X2Y)
Size / Dimension: 0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information500X41W334MV4E
VendorJohanson Dielectrics Inc (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesBypass Capacitor, Decoupling
Lead Spacing-