5900-392-RC
RF Inductors 3.9mH 10%
product image
5900-392-RC Picture
SeekIC No. : 001211157 Detail
5900-392-RC: RF Inductors 3.9mH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-392-RC
Mfg:
J.W. Miller
Quick Details
Inductance : 3.9 mH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 0.4 Amp Maximum DC Resistance : 2.75 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Termination Style : Axial
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Inductance : 3.9 mH
Maximum DC Resistance : 2.75 Ohms
Maximum DC Current : 0.4 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-392-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9mH
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 400mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.750 Ohm Max