5900-4R7-RC
RF Inductors HI CURRENT 4.7uH AXIAL CHOKE
product image
5900-4R7-RC Picture
SeekIC No. : 001216161 Detail
5900-4R7-RC: RF Inductors HI CURRENT 4.7uH AXIAL CHOKE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5900-4R7-RC
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Description
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Package / Case :
Inductance : 4.7 uH
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Parameters:
Technical/Catalog Information5900-4R7-RC
VendorJW Miller A Bourns Company
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 4A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)8.000 mOhm Max