59075-1-T-50-F
SENSOR MAGN SS SPST-NO 16'4" CBL
product image
59075-1-T-50-F Picture
SeekIC No. : 004164873 Detail
59075-1-T-50-F: SENSOR MAGN SS SPST-NO 16'4" CBL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
59075-1-T-50-F
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: 59075 Manufacturer: Hamlin Inc
Type: Threaded Barrel Circuit: SPST-NO
Maximum Power Dissipation : 902 mW Must Operate: 21.00mm
Must Release: - Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Voltage (DC) (Max): 200V Switching Power (Max): 10W
Magnet: Specified, Not Included Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Wire Leads
Description
Circuit: SPST-NO
Must Release: -
Switching Current (DC) (Max): 500mA
Switching Voltage (DC) (Max): 200V
Switching Power (Max): 10W
Packaging: Bulk
Magnet: Specified, Not Included
Termination Style: Wire Leads
Mounting Type: Chassis Mount
Manufacturer: Hamlin Inc
Type: Threaded Barrel
Series: 59075
Must Operate: 21.00mm
Parameters:
Technical/Catalog Information59075-1-T-50-F
VendorHamlin Electronics Limited Partnership
CategorySwitches
TypeThreaded Barrel
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO
Switching Power (Max)10W
MagnetSpecified
Must Operate21.00mm
Must Release-
PackagingBulk
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 59075 1 T 50 F