592D105X5035A2T15H
Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 35volts 5% A case Conformal
product image
592D105X5035A2T15H Picture
SeekIC No. : 001093217 Detail
592D105X5035A2T15H: Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 35volts 5% A case Conformal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
592D105X5035A2T15H
Mfg:
Vishay/Sprague
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 10 Ohms Tolerance : 5 %
Case Code - in : 1407 Case Code - mm : 3718
Height : 1.5 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : 592D
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 1 uF
Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 10 Ohms
Height : 1.5 mm
Series : 592D
Case Code - in : 1407
Case Code - mm : 3718
Tolerance : 5 %