592D107X06R3B2T15H
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1611
product image
592D107X06R3B2T15H Picture
SeekIC No. : 002984047 Detail
592D107X06R3B2T15H: CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1611
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
592D107X06R3B2T15H
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 592D Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 100µF
Voltage - Rated: 6.3V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 Ohm Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1611 (4028 Metric) Size / Dimension: 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: B Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Tolerance: ±20%
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 6.3V
Type: Conformal Coated
Capacitance: 100µF
Manufacturer: Vishay Sprague
Manufacturer Size Code: B
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 Ohm
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Package / Case: 1611 (4028 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)