593D105X0035A2TE3
Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 35volts 20% A case Molded
product image
593D105X0035A2TE3 Picture
SeekIC No. : 001083814 Detail
593D105X0035A2TE3: Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 35volts 20% A case Molded
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
593D105X0035A2TE3
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 4 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : 593D
Product : Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Packaging : Reel
Description
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 1 uF
ESR : 4 Ohms