593D105X0035B2TE3
CAP TANT 1UF 35V 20% 1411
product image
593D105X0035B2TE3 Picture
SeekIC No. : 002991186 Detail
593D105X0035B2TE3: CAP TANT 1UF 35V 20% 1411
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
593D105X0035B2TE3
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® 593D Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 1.0µF
Voltage - Rated: 35V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 2 Ohm Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1411 (3528 Metric) Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: B Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Tolerance: ±20%
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance: 1.0µF
Voltage - Rated: 35V
Manufacturer: Vishay Sprague
Manufacturer Size Code: B
ESR (Equivalent Series Resistance): 2 Ohm
Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm)