593D336X9025D2TE3
Tantalum Capacitors - Solid SMD 33uF 25volts 10% D case Molded
product image
593D336X9025D2TE3 Picture
SeekIC No. : 001081931 Detail
593D336X9025D2TE3: Tantalum Capacitors - Solid SMD 33uF 25volts 10% D case Molded
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
593D336X9025D2TE3
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 33 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 1.5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : 593D
Product : Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Capacitance : 33 uF
Voltage Rating : 25 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
ESR : 1.5 Ohms