595D156X96R3A2T
Tantalum Capacitors - Solid SMD 15uF 6.3volts 10% A case Conformal
product image
595D156X96R3A2T Picture
SeekIC No. : 001094831 Detail
595D156X96R3A2T: Tantalum Capacitors - Solid SMD 15uF 6.3volts 10% A case Conformal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
595D156X96R3A2T
Mfg:
Vishay/Sprague
Quick Details
Capacitance : 15 uF Voltage Rating : 6.3 Volts
ESR : 1.7 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1407 Case Code - mm : 3718
Height : 2.2 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : 595D
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Voltage Rating : 6.3 Volts
Capacitance : 15 uF
ESR : 1.7 Ohms
Series : 595D
Case Code - in : 1407
Case Code - mm : 3718
Height : 2.2 mm