5ZH104ZOCJM
Ceramic Disc Capacitors 50V 100nF Y5V/111
product image
5ZH104ZOCJM Picture
SeekIC No. : 00799606 Detail
5ZH104ZOCJM: Ceramic Disc Capacitors 50V 100nF Y5V/111
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
5ZH104ZOCJM
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Product : Class III General Purpose Ceramic Disc Capacitors
Capacitance : 0.1 uF
Parameters:
Technical/Catalog Information5ZH104ZOCJM
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Package / CaseRadial - Disc
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Operating Temperature-30°C ~ 85°C