632L3I003M68640
Standard Clock Oscillators 3.6864MHz 3.3Volts -40C +85C
product image
632L3I003M68640 Picture
SeekIC No. : 001151066 Detail
632L3I003M68640: Standard Clock Oscillators 3.6864MHz 3.3Volts -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
632L3I003M68640
Mfg:
CTS Electronic Components
Quick Details
Product : XO Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm x 1 mm
Frequency : 3.6864 MHz Frequency Stability : 100 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Packaging : Reel Series : 632
Description
Output Format :
Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Load Capacitance : 15 pF
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Frequency : 3.6864 MHz
Product : XO
Frequency Stability : 100 PPM
Series : 632
Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm x 1 mm