767161102GP
Resistor Networks & Arrays 1Kohms 16Pin 2% Bussed
product image
767161102GP Picture
SeekIC No. : 001560244 Detail
767161102GP: Resistor Networks & Arrays 1Kohms 16Pin 2% Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
767161102GP
Mfg:
CTS Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 1 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Packaging : Tube
Description
Package / Case :
Dimensions :
Lead Spacing :
Product Type : Networks
Number of Pins : 16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15
Resistor Values : 1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information767161102GP
VendorCTS Corporation Resistor
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.00K
Tolerance±2%
Power Per Element100mW
Circuit TypeBussed
Number of Pins16
PackagingTube
Number of Resistors15
Package / Case16-SOIC, Non-Standard
Mounting TypeSurface Mount