767163103GP
Resistor Networks & Arrays 10Kohms 16Pin 2% Isolated
product image
767163103GP Picture
SeekIC No. : 001560280 Detail
767163103GP: Resistor Networks & Arrays 10Kohms 16Pin 2% Isolated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
767163103GP
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 8 Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Termination Style : SMD/SMT
Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Number of Resistors : 8
Parameters:
Technical/Catalog Information767163103GP
VendorCTS Corporation Resistor
CategoryResistors
Resistance In Ohms10.0K
Tolerance±2%
Power Per Element200mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins16
PackagingTube
Number of Resistors8
Package / Case16-SOIC, Non-Standard
Mounting TypeSurface Mount