80C22X58GI
Fuses CYL 660vac 80A 22 x 58mm
product image
80C22X58GI Picture
SeekIC No. : 00655586 Detail
80C22X58GI: Fuses CYL 660vac 80A 22 x 58mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
80C22X58GI
Mfg:
Altech
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 80 Amps Voltage Rating : 660 Volts
Fuse Size / Group : 22 mm x 58 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Porcelain
Dimensions : 58 mm L x 22 mm D Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Packaging :
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 80 Amps
Voltage Rating : 660 Volts
Fuse Size / Group : 22 mm x 58 mm
Dimensions : 58 mm L x 22 mm D