875B-1CC-F-S-12VDC
General Purpose / Industrial Relays SPDT 16A 12VDC
product image
875B-1CC-F-S-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550234 Detail
875B-1CC-F-S-12VDC: General Purpose / Industrial Relays SPDT 16A 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
875B-1CC-F-S-12VDC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 400 Ohms Coil Current : 30 mA
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Nickel
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : PCB
Contact Material : Silver Nickel
Coil Resistance : 400 Ohms
Coil Current : 30 mA