875B-1CC-F-S-24VDC
General Purpose / Industrial Relays SPDT 16A 24VDC
product image
875B-1CC-F-S-24VDC Picture
SeekIC No. : 002550229 Detail
875B-1CC-F-S-24VDC: General Purpose / Industrial Relays SPDT 16A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
875B-1CC-F-S-24VDC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 1600 Ohms Coil Current : 15 mA
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Nickel
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Mounting Style : PCB
Contact Material : Silver Nickel
Coil Current : 15 mA
Coil Resistance : 1600 Ohms