896HP-1CH-C-12VDC
General Purpose / Industrial Relays SPDT 50A 12VDC
product image
896HP-1CH-C-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550943 Detail
896HP-1CH-C-12VDC: General Purpose / Industrial Relays SPDT 50A 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
896HP-1CH-C-12VDC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPDT Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 90 Ohms Coil Current : 133 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Contact Material : Silver Alloy
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : SPDT
Coil Resistance : 90 Ohms
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 133 mA