896-1CH-C1-12VDC
General Purpose / Industrial Relays 1FormC SPDT 12V 50A
product image
896-1CH-C1-12VDC Picture
SeekIC No. : 002557277 Detail
896-1CH-C1-12VDC: General Purpose / Industrial Relays 1FormC SPDT 12V 50A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
896-1CH-C1-12VDC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Current : 50 A
Description
Contact Current Rating :
Coil Resistance :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Coil Voltage : 12 VDC
Coil Current : 50 A