897-1AH-C1S-R1-U06-12VDC
General Purpose / Industrial Relays 70A 12Vdc Hi-Pow w/resistor
product image
897-1AH-C1S-R1-U06-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550129 Detail
897-1AH-C1S-R1-U06-12VDC: General Purpose / Industrial Relays 70A 12Vdc Hi-Pow w/resistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
897-1AH-C1S-R1-U06-12VDC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 90 Ohms Coil Current : 133 mA
Mounting Style : Plug In Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : Plug In
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Contact Material : Silver Tin Oxide
Coil Resistance : 90 Ohms
Coil Current : 133 mA