A22L-DW-T2-10M
Pushbutton Switches SPST-NO MO SQ 220 WH IP65 LED full-guard
product image
A22L-DW-T2-10M Picture
SeekIC No. : 002606583 Detail
A22L-DW-T2-10M: Pushbutton Switches SPST-NO MO SQ 220 WH IP65 LED full-guard
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A22L-DW-T2-10M
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Switch Function : Momentary
Current Rating : 10 A Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V Illumination : Illuminated
Illumination Color : White Actuator : Square, Guarded
Flammability Rating :
Switch Function : Momentary
Illumination : Illuminated
Actuator : Square, Guarded
Current Rating : 10 A
Illumination Color : White
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Voltage Rating AC : 440 V
Voltage Rating DC : 380 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationA22L-DW-T2-10M
Actuator TypeSquare, Full Guard
CircuitSPST-NO
Contact Rating @ Voltage10A @ 110VAC
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)220 VAC