A80C186XL20
IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 68-PGA
product image
A80C186XL20 Picture
SeekIC No. : 003515075 Detail
A80C186XL20: IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 68-PGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A80C186XL20
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 80C186
Features: XL suffix, 16-Bit Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 68-BEPGA Supplier Device Package: 68-CPGA
Description
Packaging: Tray
Voltage: 5V
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz