A80C188XL25
IC MPU 16-BIT 5V 25MHZ 68-PGA
product image
A80C188XL25 Picture
SeekIC No. : 003515078 Detail
A80C188XL25: IC MPU 16-BIT 5V 25MHZ 68-PGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A80C188XL25
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 80C188
Features: XL suffix, 16-Bit Speed: 25MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Voltage: 5V
Mounting Type: Through Hole
Series: -
Manufacturer: Intel
Speed: 25MHz