ABM10-16.3676MHZ-E20-T
Crystals 16.3676MHz 20pF -20C +70C 20ppm
product image
ABM10-16.3676MHZ-E20-T Picture
SeekIC No. : 001123081 Detail
ABM10-16.3676MHZ-E20-T: Crystals 16.3676MHz 20pF -20C +70C 20ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABM10-16.3676MHZ-E20-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 16.3676 MHz Tolerance : 20 PPM
Frequency Stability : 20 PPM Load Capacitance : 10 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Description
Frequency Stability : 20 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 20 PPM
Operating Temperature Range : - 20 C to + 70 C
Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.5 mm H
Load Capacitance : 10 pF
Frequency : 16.3676 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationABM10-16.3676MHZ-E20-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency16.3676MHz
Load Capacitance10pF
Package / Case2.5mm x 2.0mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
TypeQuartz
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABM10 16 3676MHZ E20 T