ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T
Crystals +/-10PPM 24MHZ 10pF Fundamental
product image
ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T Picture
SeekIC No. : 001123915 Detail
ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T: Crystals +/-10PPM 24MHZ 10pF Fundamental
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 24 MHz Tolerance : 10 PPM
Load Capacitance : 10 pF Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L x 1.1 mm H Packaging : Reel
Description
Frequency Stability :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 24 MHz
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Tolerance : 10 PPM
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C
Load Capacitance : 10 pF
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L x 1.1 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency24MHz
Load Capacitance10pF
Package / Case5.0mm x 3.2mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±10ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
TypeCeramic
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABM3B 24 000MHZ 10 1 U T