ABS13-32.768KHZ-T
Crystals 32.768KHz
product image
ABS13-32.768KHZ-T Picture
SeekIC No. : 001123730 Detail
ABS13-32.768KHZ-T: Crystals 32.768KHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ABS13-32.768KHZ-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 32.768 KHz Tolerance : 20 PPM
Load Capacitance : 12.5 pF Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 6.9 mm x 1.4 mm Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 1.4 mm W x 6.9 mm L x 1.3 mm H Packaging : Reel
Description
Frequency Stability :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 32.768 KHz
Load Capacitance : 12.5 pF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Tolerance : 20 PPM
Dimensions : 1.4 mm W x 6.9 mm L x 1.3 mm H
Package / Case : 6.9 mm x 1.4 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationABS13-32.768KHZ-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency32.768kHz
Load Capacitance12.5pF
Package / Case6.9mm x 1.4mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypeTuning Fork
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ABS13 32 768KHZ T