ACM2520-451-2P
EMI Filters 450ohms @ MHz .35A 2.5 mm x 2 mm
product image
ACM2520-451-2P Picture
SeekIC No. : 001112262 Detail
ACM2520-451-2P: EMI Filters 450ohms @ MHz .35A 2.5 mm x 2 mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACM2520-451-2P
Quick Details
Maximum DC Current : 0.35 Amp Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Circuit Type :
Voltage Rating :
Tolerance :
Series :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Maximum DC Current : 0.35 Amp
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationACM2520-451-2P
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance-
Impedance450 Ohm
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max
Current 350mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0.098" L x 0.079" W x 0.047" H (2.50mm x 2.00mm x 1.20mm)