ACV12N3.4
PWR SUPPLY LIN 12V 3.4A OVP SGL
product image
ACV12N3.4 Picture
SeekIC No. : 003806377 Detail
ACV12N3.4: PWR SUPPLY LIN 12V 3.4A OVP SGL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACV12N3.4
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Number of POTs : Single Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 3.4A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 40W
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 4.87" L x 5.62" W x 2.50" H (123.5mm x 142.6mm x 63.0mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Voltage - Output: 12V
Output - 2 @ Current (Max): -
Mounting Type: Chassis Mount
Power (Watts): 40W
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Manufacturer: Emerson Network Power
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame)
Efficiency: 60%
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 3.4A
Series: ACV
Size / Dimension: 4.87" L x 5.62" W x 2.50" H (123.5mm x 142.6mm x 63.0mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationACV12N3.4
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)115W
Voltage - Output12V
Voltage - Input100 ~ 240VAC
1st Output12 VDC @ 3.4A